Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego

Od Wisły do Wisły - przewodnik dla wodniaków

W dniu 3 lutego 2015 r. w Elbląskim Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja prezentująca działania dwóch Lokalnych Grup Działania - z Elbląga i Lubawy. Efekt działania blisko 60 osób to:

  • film,
  • przewodnik w wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej
  • aplikacja mobilna
  • strategia działania podmiotów tworzących wspólny tzw. klaster

Wszystkie działania wzajemnie się uzupełniają tworząc spójny i przystępny produkt. Czas zapoznać się z nim.

Film zachęca do podróży. Łatwa, może trochę naiwna fabuła miło uzupełnia przekaz merytoryczny dając przedsmak przygody a nagłe "teleportowania" w przestrzeni dodają nieco swobody. Jeśli nie byliście tu jeszcze warto zobaczyć ten film przed podróżą.

Przewodnik to 200 stron informacji, przydatnych dla każdego wodniaka. Strony spięte spiralą pozwalają na dowolny ich obrót a praktyczny układ ułatwia korzystanie. Po lewej stronie znajdziemy mapę zorientowaną zgodnie z kierunkiem podróży (nie N-S) a po prawej opis obiektów znajdujących się na mapie. Na odrębnych stronach opis atrakcji turystycznych i dane teleadresowe. Do pełni szczęścia brakuje tylko wodoodpornego materiału ale ile by to kosztowało. Ten przewodnik został wydany ze środków publicznych i będzie dystrybuowany nieodpłatnie. Już dziś możecie się zapoznać z wersją elektroniczną a po papierową zgłosić się do elbląskiej lub lubawskiej LGD.

 Aplikacja mobilna do pobrania bezpłatnie ze strony LGD lub z Apple Store. To bardzo ciekawe uzupełnienie. Aplikacja ma pewną przewagę nad przewodnikiem. "Na starcie" została załadowana danymi z przewodnika ale każdy (po zalogowaniu) może ją uzupełniać, oceniać. Kiedy przewodnik będzie się zbliżał do wydania drugiego aplikacja wciąż pozostanie aktualna.

Strategia  to jedyny element, który nie został ukończony ale zapowiada się okazale. Liczy już ponad 100 stron i jest w niej na prawdę wszystko co być powinno. Ostatnie muśnięcia i czas szukać podmiotów do realizacji zawartych w niej przedsięwzięć a tych nie powinno zabraknąć.

Dla wszystkich ciekawych reakcji mediów i bezpośrednich odbiorców konferencji kilka linków do poczytania , posłuchania i oglądania.

 

 

 

 

C Z Ł O N K O W I E     W S P I E R A J Ą C Y

  ideal-service-g