Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego

Lot nad Jeziorakiem

To była niezwykła okazja. Lot nad Jeziorak, tylko dla nas.
Samolot + Jeziorak + NAVICULA = mnóóóóóóóstwo fotek :)


Od Telewizji Kablowej SatFilm z Włocławka otrzymaliśmy propozycję nie do odrzucenia, lotniczą sesję zdjęciową nad Jeziorakiem.  Samolot Daher Socata TBM 850 z dwuosobową załogą był do naszej dyspozycji.

Szybka narada, wybór załogi, zaplanowanie trasy na mapie i czekamy na okno z odpowiednią pogodą. W rolę powietrznych fotoreporterek wcieliły się Asia i Ola wyposażone w odpowiedni sprzęt. Od 1 do 3 lipca oczekiwanie w napięciu, niespokojna atmosfera, duża termika, mnóstwo chmur. 4 lipca rano telefon wzywa nasze fotoreporterki na lotnisko im. Reymonta w Łodzi. Szybka odprawa i dziewczyny dobrze przypięte do foteli w pełnej gotowości.

Kołowanie, zgoda na start i w górę. Wkrótce widać dużą wodę i charakterystyczne pasemko cumulusów. Aby było bezpiecznie przekroczymy Wisłę w jej najpłytszym miejscu Wink, pomiędzy Kępą Polską a Płockiem, jesteśmy tutaj 

Trasa została zaplanowana tak profesjonalnie, że drugi pilot/nawigator bez poprawek prowadził z naszej mapy nawigację podczas przelotu nad Jeziorakiem.

Kilkanaście minut spokojnego lotu, szykowanie sprzętu ostatnie testy i pod nami pierwszy "waypoint" Kościół w Karasiu a w oddali widać już Iławę.

Fotek było wiele, na 3 aparaty i jedną kamerę Countur ale to już odrębny temat. Niewątpliwie fotografie po ich uporządkowaniu i obróbce zostaną zaprezentowane również na naszej witrynie, teraz tylko widok na wyspy od strony Siemian a w oddali jez. Gil Wielki. Prawda, że Jeziorak jest piękny.

Za fantastyczny lot dziękujemy

 

C Z Ł O N K O W I E     W S P I E R A J Ą C Y

  ideal-service-g